Baterie solarne i kolektory słoneczne

Co daje największy potencjał energetyczny światu, a tym samym urządzeniom grzewczym? Oczywiście słońce. Właśnie w nie zaczęły inwestować firmy ekologiczne, bowiem ekologiczne ogrzewanie to dążenie do najbardziej efektywnego wykorzystania naturalnej energii, jaką daje słońce. Takie właściwości i zalety słońca wykorzystują właśnie baterie słoneczne. Zapytacie pewnie – jak działa bateria słoneczna?

Główny jej element to ogniwo fotowoltaiczne, które produkuje prąd stały o różnym napięciu, zależnym od materiału i powierzchni ogniwa. Do przetwarzania energii słonecznej na elektryczną konieczne jest ogniwo krzemowe monokrystaliczne, polikrystaliczna lub amorficzne. Baterie słoneczne albo ładują akumulatorki albo bezpośrednio zasilają. Ilośc energii zależy od natężenia światła. Bateria słoneczna, podobnie jak kolektor słoneczny najgorzej reaguje na zacienienia, więc baterie słoneczne należy ustawiać na dachu czy ścianie najbardziej na światło wystawionej. Baterie słoneczne wykorzystują ciepło płynące ze słońca, gromadzą i przetwarzają je na ciepło elektryczne. Fotoogniwa słoneczne wyłapują ciepłe promienie.

baterie-solarne-w-kalifornii

Źrodło: wikimedia.org

Instalacje solarne z bateriami słonecznymi to urządzenia zapewniające ciepłą wodę w kranach, basenach i centralnym ogrzewaniu. Sklep z bateriami słonecznymi to kompleksowe wyposażenie systemu grzewczego dla Twojego domu.

Kolektory słoneczne

Kolektor słoneczny to podobnie, jak bateria słoneczna urządzenie do przechwycenia naturalnych promieni słonecznych i gromadzenia ich. To plaski lub zbiornikowy czujnik o różnych gabarytach, który można zamontować na dachu płaskim, spadzistym, ścianie lub na ziemi w ogrodzie.

W naszym sklepi dostępne są:

– kolektory słoneczne do centralnego ogrzewania z jednym zasobnikiem

– kolektory solarne z podgrzewaczem i zasilaniem, jakie daje ekologiczny piec na drewno

– kolektory do podgrzewania wody w basenie i zbiornikach

Jeśli pytasz, jak montuje się kolektor słoneczny poniżej masz wskazówki. Nie musisz tego zapamiętywać, bo w cenę zestawu solarnego wliczony jest montaż kolektora.

Instalacja solarna musi być zaprojektowana pod instalację hydrauliczną w danym obiekcie, domu. Kolektor słoneczny montowany na dachu nachyla się do poziomu 45 stopni, po stronie południowej. W ten sposób najlepiej wykorzystuje się naturalne ogrzewanie słoneczne, padające promienie. Przy dachach prostych montuje sie konstrukcje wspomagające. Konstrukcję wolnostojącą można także zamontować na powierzchni ziemi.