Bramy garażowe i ich typy

Wyróżniamy kilka typów bram garażowych, dzięki czemu każdy potencjalny klient ma możliwość dokonania wyboru bramy dopasowanej do jego wymagań. Istnieją różne tworzywa, z których produkowane są bramy garażowe. Dzięki temu podziałowi ilość rozwiązań znacznie wzrasta. My natomiast możemy zakupić zupełnie inny typ bramy, z tworzywa z jakiego dotychczas nie korzystaliśmy.

Podział bram garażowych

Typy bram garażowych wyróżnia się przede wszystkim na uchylne, rozsuwane, przesuwane, otwierane z dwóch stron itp. Często w ofertach wielu firm, dostępne są bramy garażowe wraz z drzwiami. Dobór bram zależy od naszego pomysłu, budżetu oraz tego, w jaki sposób urządzony jest nasz dom.

Ważne jest, by brama spełniała swoją funkcję. Najczęściej przy dokonywaniu wyboru, poruszane są takie kwestie jak tworzywo – musi ono chronić garaż przed ewentualnym włamaniem. Dodatkowo, bramy garażowe są dopasowywane pod względem sposobu otwierania. Dzięki temu, że w dzisiejszych czasach wszelkie tworzywa są dostępne, mamy możliwość skorzystania z ofert wielu różnych firm. Bramy garażowe są “chodliwym” towarem na całym świecie.

Zakup bramy garażowej na miarę

Każdy, kto posiada samochód, wie jak ważne jest dopasowanie bramy garażowej. Nawet ci, którzy kupili dom z gotowym już garażem, czasami są zmuszeni do zakupienia nowej bramy. Sklepy najczęściej oferują gotowe, wyprodukowane bramy garażowe. Jednak nierzadko zdarza się, że trzeba wykonać specjalną bramę garażową na wymiar.

Dla niektórych może to być jedyne rozwiązanie. Zakup bramy garażowej na miarę jest uwarunkowany kształtem naszego domu. Istotne są także wymiary wnęki, w której musi zostać zamontowana brama garażowa. Wiele osób od lat decyduje się na dokonanie zakupu tego typu bramy. Jest to wybór, który gwarantuje nam odpowiednie dopasowanie i umiejscowienie bramy garażowej. Wszelkie elementy, które wykonywane są na miarę, mają oryginalny wygląd. Warto pamiętać, że bramy garażowe wykonywane na miarę, mogą posiadać dodatki w stylu drzwi lub okien itp.bramy garażowe dolnośląskie

Tworzywa, z których wykonywane są bramy

Przede wszystkim, wśród różnych tworzyw, popularność zyskały bramy blaszane lub aluminiowe. Jednak wciąż rośnie zainteresowanie bramami wykonanymi z drewna, z metalu lub z tworzywa sztucznego pokrytego farbą. To, jakie tworzywo dopasujemy do naszego garażu, może zależeć wyłącznie od naszych upodobań.

Bramy garażowe tworzone są przede wszystkim z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa i często wpływają na izolację termiczną. Jej zakup jednak wiąże się z dobraniem odpowiedniego designu, który wpasuje się w sposób odpowiedni do naszej działki. Warto więc najpierw zapoznać się z typami bram garażowych oraz z jakich tworzyw i elementów są wykonywane. Należy również pamiętać, że dobór tworzywa do tworzenia bram zależny jest w dużej mierze od producenta oraz od potrzeb rynku.