Chwytaki do beczek – zalety ich zastosowania

Wykorzystanie zarówno chwytaków do beczek, jak i ich odmian przystosowanych do przenoszenia np. bel wiąże się z wieloma korzyściami. Nie stosując chwytaków, a posługując się wózkiem widłowym bez takiego osprzętu przenoszone materiały są narażone na wysunięcie się, upuszczenie, co jednoznacznie wiąże się z ich zniszczeniem i poniesieniem dodatkowych kosztów. Wykorzystanie specjalnie dostosowanych chwytaków do beczek gwarantuje, że transportowany produkt jest odpowiednio zamocowany a jego wysunięcie jest niemal niemożliwe. Ponadto zamontowanie chwytaka do beczek na odpowiednim podnośniku umożliwia wygodną manipulację ciężkimi przedmiotami i ich podniesienie nawet na znaczne wysokości z jednoczesnym zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa. Zastosowanie odpowiednich chwytaków sprawi, że praca będzie znacznie efektywniejsza, a komfort pracowników z pewnością wzrośnie.

Gdzie się korzysta z chwytaków do beczek?

chwytak do beczek - MALIK

.

Chwytaki do beczek świetnie sprawdzą się w równego rodzaju fabrykach przemysłowych czy magazynach, wszędzie gdzie konieczne jest podniesienie beczki na znaczne wysokości oraz szybki jej transport.

Istnieje wiele różnych rodzajów chwytaków do beczek, a ich wybór powinien być odpowiednio dostosowany do potrzeb w danym przedsiębiorstwie. Uchwyty transportowe umożliwiają przeniesienie beczek zarówno w pozycji poziomej jak i pionowej. Chwytaki te są zazwyczaj bardzo lekkie, a ich udźwig może sięgać nawet do 500-600kg. Podobnie działają szczypce do beczek. Chwytaki do beczek są natomiast montowane zazwyczaj do wózka widłowego dzięki czemu możliwy jest ich wygodny transport oraz podnoszenie na znaczne wysokości. Są one montowane czołowo do beczki, a podczas jej podnoszenia następuje automatyczne zablokowanie ramion i silny uchwyt, który gwarantuje stabilność i pewność podczas podnoszenia. Chwytaki wykonane są z odpornego na czynniki zewnętrzne materiału, a pokryte są zazwyczaj proszkową farbą co powoduje, że jej wygląd na długo pozostanie bez zmian. Mocny materiał z którego wykonany jest chwytak sprawia, że raz zakupiony będzie służył latami. Dzięki regulacji ramion chwytaka możliwe jest ich dostosowanie do różnego rodzaju beczek nawet jeśli różnią się one pod względem objętości w znaczący sposób.

Dlaczego chwytaki do beczek ułatwiają pracę?

Wykorzystanie chwytaków do beczek znajdzie zastosowane w wielu czynnościach koniecznych w  fabrykach czy magazynach. Bardzo często podczas pracy pojawia się konieczność wzniesienia beczki na znaczne wysokości i ustawienie jej np. na regale lub półce. Z wykorzystaniem zwykłego wózka widłowego, bez chwytaków,  takie działania są możliwe, jednak wymagają dodatkowej pracy pracowników i zajmują znacznie dłużej. Zastosowanie chwytaków do beczek sprawia, że jej ustawienie czy przestawienie, nawet w trudno dostępnych dla człowieka miejscach jest łatwe i wygodne. Mony uścisk i wielofunkcyjność jaką gwarantują chwytaki sprawia, że ich wykorzystanie znacząco wpłynie na efektywność pracy i przyspieszy wiele procesów, które wcześniej wymagały poświęcenia dłuższej chwili. Pracownicy mając możliwość skorzystania z chwytaków szybko poradzą sobie z transportem lub podnoszeniem ciężkich beczek czy innych obiektów, przez co będą mogli oddać się wykonywaniu innych prac. Zwiększenie efektywności podczas produkcji z pewnością będzie zauważalne, a wzrost komfortu pracy pracowników zagwarantuje lepszą atmosferę i chęć do działania.

Chwytaki do beczek zamontowane do urządzeń takich jak wózki widłowe sprawiają, że przenoszenie i transport materiałów wykorzystywanych podczas produkcji będzie łatwiejsze, a sytuacje w wiążące się z upuszczeniem materiału i jego zniszczeniem zostaną maksymalnie wyeliminowane. Ich zamontowanie umożliwi manipulowanie nawet ciężkimi beczkami co zagwarantuje, że ich ustawienie nawet na wysokich regałach czy półkach będzie wygodne i precyzyjne.