Czym jest sauna na wymiar?

Sauna na wymiar – jest to sauna o dowolnym, wybranym przez nas rodzaju, projektowana specjalnie dla nas na wymiar, czyli nie jest to gotowy model sauny, jaki możemy zakupić w sklepie. Korzystając z sług odpowiedniej firmy, możemy zamontować własną saunę fińską, parową, mokrą i wiele innych rodzajów. Saunę na wymiar oferują różne firmy budowlane oraz zajmujące się wyposażeniem centrum wellness i SPA. Sauna na wymiar jest często wybieraną opcją, ponieważ możemy w sposób postarać się o jej innowacyjny i bardziej oryginalny wygląd.

Jaką możemy wybrać saunę do naszego domu/centrum odnowy biologicznej?

Musimy zgłosić się do odpowiadającej nam firmy zajmującej się projektowaniem saun. Pracujący tam specjaliści na pewno pomogą nam dobrać odpowiednie drewno do naszej sauny, lub kafelki w przypadku łaźni parowej. Wybór musi także skupiać się na dobraniu oświetlenia, układu desek tworzących ściany i ławki. Musimy także wybrać odpowiedni piec do sauny, kamienie, olejki aromatyzujące, czy lampę na podczerwień do sauny infrared. Znaczącym faktem jest to,  czy nasza sauna będzie znajdować się w części naszego domu, na ogrodzie, czy w salonie SPA.

Kto nam w tym pomoże?

Saunę na wymiar najczęściej projektują i montują specjaliści z firmy oferującej usługi w zakresie projektowania saun.

sauna-ogrodowa

Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, złożyć zamówienie, określić konkretne wymiary pomieszczenia przeznaczonego na saunę oraz wybrać wszystkie potrzebne nam materiały do jej budowy. Nie można zapomnieć o jakimkolwiek dodatku, takim jak piec, oświetlenie, wentylacja, odpowiednie drzwi i wiele innych. Saunę oczywiście możemy zbudować sami, projektując ją, jednak potrzebna jest nam do tego ogromna wiedza, odpowiadające warunki, zapał do działania i potrzebne nam materiały.

Ile zajmie projektowanie i montaż sauny?

Projektowanie sauny może potrwać długo, zależy do jakiej firmy się zgłosimy i ilu klientów zgłosiło się przed nami. Projektowanie obejmuje czas od konsultacji z pracownikiem firmy, zamówienie i wybranie drewna, pieca, odpowiednich materiałów do izolacji termicznej i tak dalej. Gdy wszystkie produkty już dotrą do nas, możemy zająć się dalszym projektowaniem, dokonaniem ponownych pomiarów oraz wreszcie montażem. Sam montaż nie trwa zbyt długo. Zazwyczaj czas robót trwa nie dłużej niż jeden dzień.

Największe wyzwanie – sauna na poddaszu

Sauna na poddasz jest dla niektórych niewykonalna. Skos, który może znacznie utrudniać budowę naszej sauny, wcale nie musi być wielkim problemem. Jest to dość nietypowy kształt na budowę sauny, jednak odpowiednia firma, materiały, zasilanie i nie aż tak złe położenie miejsca przeznaczonego na saunę – pozwolą nam na spełnienie naszego marzenia.

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze projekt określający typ sauny, wszystkie wymiary i ewentualne trudności. Sauna znajdująca się na poddaszu, jest ponoć najtrudniejszą do zaprojektowania i zamontowania, jednak nie jest to niemożliwe.