Czym różni się folia rolnicza od standardowej folii stretch?
Prowadząc gospodarstwo rolne, niezbędne jest posiadanie różnego rodzaju sprzętu rolniczego i wielu innych materiałów i akcesoriów, przydatnych podczas wykonywania wielu ważnych obowiązków w gospodarstwie. Z pewnością jednym z ważniejszych zadań, jakie musi wykonywać każdy rolnik, jest odpowiednie zabezpieczenie zebranych plonów i innych produktów.
Ma to szczególnie ważne znaczenie w przypadku różnego rodzaju sianokiszonek, które muszą być w prawidłowy sposób zabezpieczone, aby zachowały swoje właściwości odżywcze i nie uległy zepsuciu. W tym celu stosuje się specjalistyczne folie rolnicze, które pozwalają na szczelne zabezpieczenie składowanej sianokiszonki. Warto jednak wiedzieć, że tego typu folia różni się w wielu kwestiach od standardowej folii stretch, która może być wykorzystywana w innych zastosowaniach. Należy więc pamiętać o różnicach, jakie występują między tymi produktami, a także wiedzieć, dlaczego nie należy używać specjalnej folii wyprodukowanej właśnie w takim zastosowaniu.
Czym różni się folia rolnicza do sianokiszonki od zwykłej folii stretch?
Porównując specjalistyczną folię rolniczą wykorzystywaną na przykład do zabezpieczania sianokiszonki, ze standardową folią stretch, na pierwszy rzut oka różnice mogą nie być widoczne. Folie te w niektórych aspektach mogą wydawać się podobne, tym bardziej że sam proces ich produkcji w obu przypadkach może być bardzo zbliżony lub nawet taki sam. Sporą różnicą jest jednak to, jakie surowce i dodatki wykorzystuje się do produkcji folii rolniczej. Są to zupełnie inne materiały niż te wykorzystywane w produkcji zwykłej folii stretch. Dzięki temu folia rolnicza może cechować się innymi właściwościami, które dostosowane są do wymagań, jakie stawia jej rolnictwo. Folia stretch z reguły jest znacznie mniej wytrzymała od folii rolniczej i posiada również wiele cech, które z rolniczego punktu widzenia są sporymi wadami, dyskwalifikującymi tego typu produkt z zastosowania w rolnictwie.
Dlaczego w rolnictwie należy używać specjalnej folii?
Folia znajduje dość szerokie zastosowanie w rolnictwie, przez co obecnie na rynku można znaleźć produkty tego typu dostosowane do wymagań rolników i spotwarzone specjalnie z myślą o takich zastosowaniach. Jedną z takich folii jest z pewnością folia rolnicza do sianokiszonki, która pozwala w sposób szczelny i trwały zabezpieczyć sianokiszonkę przez negatywnym wpływem czynników zewnętrznych i tym samym jej zepsuciem. Jest to bardzo ważne, ponieważ sianokiszonka wymaga odpowiedniego przechowywania, a w sytuacji, gdy o tym zapomnimy, możemy stracić sporo cennej paszy. Z tego też względu kupując folię do zastosowań rolniczych, warto wybierać wyłącznie produkty, które powstały specjalnie z myślą o takich zastosowaniach, ponieważ tylko one będą miały właściwości dostosowanie do wymagań rolnictwa, przez co będą optymalnym wyborem.
Co może spowodować użycie w rolnictwie folii nieprzeznaczonej do takiego zastosowania?
Niektóre osoby chcąc np. zaoszczędzić trochę pieniędzy, czy też w sytuacji, gdy nie mają odpowiedniej wiedzy w zakresie folii stosowanych w rolnictwie, mogą błędnie wybierać zwykłą folię np. stretch i stosować ją w gospodarstwie rolnym. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu folia stworzona została do zupełnie innych zastosowań, przez co nie możemy na niej w pełni polegać. Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie w rolnictwie innej folii niż specjalistyczna folia stretch do bel, to istnieje ryzyko, że nie spełni ona swojego zadania, co w przypadku np. zabezpieczania sianokiszonki, może doprowadzić do jej zepsucia i utraty bardzo dużej ilości cennej paszy dla zwierząt. Warto więc o tym pamiętać i nie oszczędzać na zakupie folii, która pełni bardzo ważną funkcję w gospodarstwie rolnym.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze folii rolniczej?
Podczas zakupu folii rolniczej warto zwrócić szczególną uwagę na to, jaki producent folii do sianokiszonki ją wykonał. Należy wybiegać wyłącznie produkty od sprawdzonych firm, które specjalizują się w produkcji folii do zastosowań rolniczych. Ponadto folia tego typu powinna charakteryzować się dobrą wytrzymałością, trwałością i szczelnością. Podczas wyboru folii rolniczej trzeba również określić jej dokładne zastosowanie i na podstawie tego wybrać odpowiedni produkt.