Na co zwrócić uwagę wybierając kontener?

Kontenery, jako przenośne pomieszczenia, mogą mieć różne funkcje. Najbardziej jednak znane są te typy kontenerów, które można wyposażyć w armaturę i urządzenia sanitarne oraz takie, które służą jako pomieszczenia użytkowe.

Dziś, możemy zakupić lub wynająć dowolną ilość kontenerów na określony czas. Wynajem jest usługą, która często bardziej się opłaca. Dobra firma, która oferuje nam tę usługę, może zapewnić szybki transport i montaż kontenerów.

By zapewnić zaplecze sanitarne lub socjalne na otwartej przestrzeni czy przy zakładach produkcyjnych, należy odpowiednio dobrać usługę. Wynajmując kontener, musimy wybrać jego odpowiedni typ. Każdy z kontenerów bowiem ma inne zastosowanie i wyposażenie.

kontener sanitarny

Kontenery sanitarne posiadają kompletne wyposażenie, które pozwala na wzięcie kąpieli, umycie rąk i twarzy, a także skorzystanie z toalety. Wyżej prezentowany model kontenera dostępny jest w ofercie firmy Polkon.

Oprócz tego, trzeba zwrócić uwagę na warunki najmu oraz na cenę. Dobra firma zaoferuje nam atrakcyjne warunki i przystępną cenę za zakres usług.

Istotne jest zwrócenie uwagi na to, w jakim stanie znajduje się kontener. W wielu przypadkach, w kontenerach biurowych, organizowane są spotkania firmowe. Wygląd takiego pomieszczenia musi być prezencyjny.

To samo tyczy się kontenerów sanitarnych. Pracownicy muszą mieć zapewnione czyste łazienki i prysznice. Firma dostawcza musi zapewnić nam czysty i w pełni sprawny obiekt, który będzie użytkowany przez określony czas.

Kontenery mają za zadanie spełniać funkcję użytkową dla określonej ilości osób.

Typ i ilość kontenerów

Jednym z najbardziej istotnych aspektów wynajmowania/ zakupu kontenerów, jest ich prawidłowy dobór. Odnosi się to zarówno do rodzaju kontenerów, jak i do ich liczby. W zależności od miejsca oraz od ilości pracowników, liczba kontenerów musi być dopasowana we właściwy sposób.

Jeśli chodzi o typy kontenerów, wyróżniamy:

  • Kontenery socjalne,
  • Kontenery sanitarne,
  • Kontenery biurowe,
  • Kontenery magazynowe.

Każdy z wymienionych powyżej rodzajów kontenerów, ma swoje parametry i przeznaczenie. Dzięki temu, o wiele łatwiej jest określić obowiązkowe wyposażenie, jakie powinno znaleźć się w kontenerze.

Konkretne rodzaje kontenerów, które są wynajmowane, mają często za zadanie zapewnić dostęp do toalet, umywalek i pryszniców. Na placach budowy lub podczas eventów (festiwale, koncerty), skorzystanie z kontenerów sanitarnych musi być zapewnione wszystkim pracownikom/uczestnikom.

Tyczy się to zarówno otwartej przestrzeni, jak i miejsc tuż przy zakładach i fabrykach. Oprócz kontenerów sanitarnych, istotne są także kontenery socjalne oraz biurowe.

Zasady wynajmu kontenerów

Wynajem kontenerów biurowych czy sanitarnych, to bardzo często wykorzystywana usługa. Nie zawsze bowiem zachodzi konieczność zakupu konkretnej ilości kontenerów. Kiedy zatem wynajem kontenerów jest bardziej opłacalny? – Otóż, wiele osób decyduje się na wynajem kontenerów w przypadku organizowania eventów i imprez o charakterze masowym.

kontener magazynowy

Aby wynająć kontener, konieczne jest podpisanie umowy pomiędzy dostawcą a najemcą, jeszcze przed dostarczeniem kontenerów. Oprócz tego, dostawca zapewni transport kontenerów, tuż po otrzymaniu wpłaty za fakturę za usługi.

Firma może pobrać kaucję przed dostarczeniem kontenerów. W umowie zawiera się ilość oraz rodzaj kontenerów, jakie są dostarczane. Warto dodać, że kontenery mogą dodatkowo zawierać pełne lub częściowe wyposażenie – jest to jednak zależne od potrzeb klienta.

Wszystkie informacje o wyposażeniu, należy zawrzeć w umowie. Kontenery są wynajmowane na podstawie miesięcznej stawki. Długość czasu, na jaką chcemy wynająć kontenery, może być różna – wszystkie informacje na ten temat zostają zawarte w umowie.

W wielu przypadkach, można przedłużyć umowę najmu. Jeśli chodzi o warunki dostarczenia kontenerów w wyznaczone miejsce, należy zapewnić samochodom HDS i innym, bezpieczny i sprawny dojazd na plac budowy/otwartą przestrzeń.

Obowiązkiem najemcy jest zapewnienie właściwego posadowienia pod kontenery. W umowie najmu znajdują się również informacje dotyczące opóźnień opłacania faktur. Taki stan rzeczy może skutkować wcześniejszym odbiorem kontenerów lub wpisaniem dłużnika do Krajowego Rejestru Długów.

Istotne jest również, czy z usług wynajmu kontenerów korzystają osoby prywatne, czy przedsiębiorcy. W każdym przypadku bowiem, aby usługa mogła zostać zrealizowana, konieczne są inne dokumenty. Poza tym, warunki umowy mogą być nieco inne.