Obsługa informatyczna firm

W dzisiejszych czasach znaczna większość różnych firm korzysta z usług firm informatycznych. Nie każdy bowiem zna się tak dobrze na komputerach i wszelkich ustawieniach, tak jak informatycy. Programiści obecnie stanowią elitę w przypadku promowania i pozycjonowania stron firmy. Wpływy, jakie udaje się nam uzyskać dzięki współpracy z firmą informatyczną, są zauważalne w krótkim odstępie czasu. Nierzadko bowiem wystarczą niewielkie zmiany na naszej stronie internetowej odnośnie grafiki i polepszenia jakości treści dodawanych na stronę. Warto zaufać fachowcom, którzy są w stanie polepszyć działalność naszej firmy, lub znacznie ją naprawić.

Co wchodzi w skład usług informatycznych?

Szeroko rozumiany outsourcing – dziś korzystanie z usług firm informatycznych to popularny i wszystkim znany krok. To posunięcie najczęściej zapewnia nam długotrwały sukces. Outsourcing pozwala nam na zaoszczędzenie sporej ilości kosztów, które musielibyśmy wydać na zatrudnienie nowych osób w nowym sektorze informatycznym. Poza tym, koszty obejmowałyby również zapewnienie informatykom najlepszych komputerów i zaoferowanie dość wysokiej wypłaty. Outsourcing pomoże nam wybić się spośród wielu różnych informatycznych firm.
Pomoc w wyborze sprzętu – nie każdy zna się na laptopach, komputerach stacjonarnych czy modemach. Kable i dodatkowe dyski to również skomplikowana sprawa. Przy wyborze wymienionych elementów pomogą nam informatycy pracujący w firmie, z którą nawiązaliśmy współpracę. Nikt tak dobrze nie zna się na mocy, wytrzymałości, wadach i zaletach komputerów, jak informatycy.
Help desk – ten rodzaj usług polega na bycie w ciągłej dyspozycji. Firmy informatyczne mogą udzielić nam szczegółowych porad oraz zapewnić podjęcie odpowiednich kroków w razie problemu. W skład helpdesk’u wchodzą przede wszystkim pomoc zdalna, udzielanie porad telefonicznych i mailowych, ewentualnie naprawienie zepsutego modemu/ serwera/ komputera w siedzibie firmy.
Oprogramowanie – informatycy zajmują się również pisaniem oprogramowań i testowania ich. Jeśli nasza firma zajmuje się ściśle określoną tematyką, np. sprzedawaniem sprzętu medycznego z najwyższej półki – informatycy mają za zadanie wykonanie odpowiedniej i prostej w obsłudze strony internetowej, na której dodatkowo znajdą się wszystkie szczegółowe informacje.
Serwery – każda firma ma własną stronę internetową. By zapewnić jej działanie, potrzebny jest odpowiedni serwer na którym będą gromadzone wszelkie niezbędne informacje i dane. Informatycy będą mieli więc za zadanie wybrać najlepszy z możliwych serwerów i naniesienie na niego wszelkich danych oraz zaprogramować go, by działał jak należy.

obsługa informatyczna

Korzyści usług informatycznych

Według http://aitik.pl, do głównych zalet obsługi informatycznej zalicza się przede wszystkim redukcję kosztów. Dodatkowo, warto jest nawiązać współpracę z firmą zrzeszającą doświadczonych informatyków, którzy będą w stanie poradzić sobie z każdym problemem. Koszta są adekwatne do rodzaju obsługi. Firmy informatyczne obecnie cieszą się ogromną popularnością – ze względu na biegłą znajomość oprogramowań, języków html i innych, firmy te przewyższają znacznie możliwości zwykłych przedsiębiorców.

Jeśli chodzi o koszta tego typu usług – wymiany i instalacja różnych dodatkowych sprzętów w komputerze może kosztować nas do 50 złotych. Formatowanie oraz dokonywanie konfiguracja systemów zaczyna się od 50 zł. Ceny wyższe natomiast dotyczą instalacji systemów, konfiguracji routera, dzielenie Internetu – jest to około 100 do 120 zł. Warto również zaznaczyć, że w przypadku dojazdu do klienta, każda dodatkowa godzina może wynosić firmę pomiędzy 60 a 100 zł. Ceny sięgające 200 lub 300 złotych najczęściej dotyczą pełnienia usługi określonej czasowo. Cenniki ustalane są adekwatnie do Kodeksu Cywilnego, tak więc nie ma mowy o nadużyciach czy zawyżaniu cen.