Pokrycia dachowe

Budowa domu to teraz szybka inwestycja. Jeśli masz pieniądze to i w trzy miesiące od rozpoczęcia budowy otrzymasz ją całkowicie wykończoną, czyli budynek będzie już gotowy do zamieszkania, będzie to dom pod klucz.

Zacznij od firmy zakładającej pokrycia dachowe

Najtrudniej teraz o dobrą ekipę budowlaną, taką, która wykorzysta najnowszą technologię w budownictwie, taką, która wykona prace szybko, ale i precyzyjnie. Dobra ekipa musi nie tylko postawić dom, ale i go przykryć, dobrać odpowiednie dachówki, blachę czy inne kapelusze na Twój dach, bo przecież tak można określić dachy.

Piękny dach oferuje dachówki markowych firm, dając na nie wieloletnią gwarancję.

– dachówki karpiówki

– dachówki zakładowe duże

– dachówki zakładowe małe

Jaki dach wybrać?

Najpiękniejsze dach świata powstają nie tylko poprzez ładne dachówki czy blachę, wyróżniają się nie tylko ze względu na kolor, ale i ozdoby dachowe. Najczęściej są to ceramiczne lub blaszane motywy zwierząt, ptaków: sokół, orzeł, kogut, wiewiórka, ale także kompozycje typu: gniazdo bocianie. Inne ozdoby dachowe to: oświetlenie dachów, wiatraki.

Ładny dach na dom to nie sam wybór pokrycia dachowego czy jego koloru, to także liczne rozwiązania i zabudowy w dachach, które pozwolą maksymalnie wykorzystać powierzchnię, a przy tym wpływają na ogólny wizerunek domu z ulicy i z powietrza.

Obecnie modne są dachy płaskie, o jak najmniejszym nachyleniu. Oczywiście jest to zrozumiałe, bo budujemy niskie domki, zazwyczaj o jednej kondygnacji i zabudowanych strychu. Do nich pasują jedynie proste, płaskie dachy z wbudowanymi oknami.

blachodachówka lubuskie

Dobry dach może powstać jedynie z dobrego drewna, to ono go utrzymuje. Dach płaskie składa się z pokrycia wierzchniego, izolacji termicznej, paroizolacji, konstrukcji dachowej.

Warstwa dachowa to: lekki beton albo drewno albo szlichta betonowa albo inne kruszywa, jak keramzyt. Folie paroizolacyjne zabezpieczają przed przenikaniem pary wodnej na zewnątrz.

Izolacja termiczna to z kolei wełna mineralna, tradycyjny styropian, polistyren.

Wybór pokryć dachowych

Nie polecamy pokryć dachowych wykonanych z papy bitumicznej. Są to najtańsze pokrycia dachowe, jednak wymagają częstego monitorowania, naprawy. Dobre są zaś papy asfaltowe z polimerami, bardziej trwałe, bardziej odporne na wahania temperatury. Są układane warstwowo i zgrzewane, dlatego potocznie mówi się na nie papy zgrzewalne. Jednak przy wyborze dachu z nachyleniem warto rozważyć założenie blachodachówki w Zielonej Górze.

Najważniejszy jest strop, musi być solidny, dlatego budowa stropów, umocnień to nasza wizytówka.