Profesjonalne przegrywanie VHS na DVD

Przechowywanie starych nagrań wbrew pozorom rzadko pozwala na zachowanie ich trwałości. Okazuje się, że z upływem czasu nagrania na kasetach VHS czy nawet starsze, wykonane w technologii VIDEO 8 na kasetach 8mm, tracą jakość, a czasem wręcz ulegają nieodwracalnym uszkodzeniom. Jak ochronić swoje nagrania przed zniszczeniem?

Przegrywanie VHS na DVD

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest po prostu znalezienie dobrej firmy, która zagwarantuje przegrywanie VHS na DVD, tak że wykonane nawet przy pomocy obecnie nieużywanego sprzętu nagrania i filmy będzie można zachować i obejrzeć dzięki zgraniu ich do plików avi lub mpeg, albo nagraniu na płytę.

Jak to wygląda? Przede wszystkim należy sprawdzić, czy nagranie nadaje się do przegrania. Zdarza się, że upływ czasu albo niewłaściwe przechowywanie – wilgoć, wystawienie na fale magnetyczne, ekspozycja na promieniowanie słoneczne – zdołały już poczynić znaczące szkody, tak że jakość nagrania mogła zostać nieodwracalnie uszkodzona. Jeśli jednak tak się nie stało, można przejść do przegrywania kasety na DVD.przegrywanie vhs na dvd

Najpierw przegrywający odtwarza nagranie na odpowiednim sprzęcie, dopasowanym do rodzaju nagrania. Przegrywanie następuje w czasie odtwarzania, dlatego dobór sprzętu dobrej jakości ma ogromne znaczenie – dodatnio wpływa to na jakość będącą końcowym efektem.

Profesjonalne studio przegrywające

Często  usługi tego rodzaju – przegrywanie kaset na nowoczesne nośniki – powiązane jest z pokrewnymi branżami, np. usługami fotograficznymi i wideofilmowania. Osoby wykonujące te usługi posiadają znajomość technik stosowanych do nagrywania oraz programów do obróbki nagrań. Jeśli z twoim nagraniem pracuje profesjonalista, masz większe bezpieczeństwo, że ostateczny efekt będzie zadowalający.

W powierzaniu obcym osobom swoich nagrań, zawierających z reguły obrazy z prywatnych spotkań, rodzinnych okazji i uroczystości, warto dowiedzieć się, jak długo dana firma przechowuje filmy. Zachowanie filmu jest pewną gwarancją, w razie gdyby otrzymane nagranie okazało się mimo wszystko wadliwe. Firmy zapewniające przegrywanie VHS na DVD z reguły gwarantują, po jakim czasie od wykonania usługi i otrzymania zapłaty zobowiązują się usunąć film z pamięci swoich urządzeń.

Warto sprawdzić, czy dana firma ma w swojej ofercie możliwość osobistego odbioru i dostarczania przesyłek, a jeśli posługuje się głównie przesyłkami, to czy korzysta z usług dobrej firmy kurierskiej.