Sufity podwieszane – do czego możemy je wykorzystać?

Choć nie są całkowicie wolne od wad, podwieszane sufity mają wiele zastosowań. Wpływają na poziom estetyki wnętrza, a nawet… mogą obniżyć rachunki za ogrzewanie. Jakie inne korzyści niesie ze sobą zamontowanie sufitu podwieszanego?

Zastosowanie niebanalnego oświetlenia

Nie od dzisiaj wiadomo, że odpowiednio dobrane światło może budować nastrój. Zastosowanie podwieszanej konstrukcji sufitu może rozwinąć przed nami nieco szersze horyzonty w zakresie doboru pomysłowych, nowoczesnych rozwiązań. Bardzo nastrojowy efekt może dać oświetlenie typu downlight lub oczka halogenowe, które możemy rozmieścić w dowolny sposób, i przez to odpowiednio wydobyć klimat pomieszczenia oraz podkreślić fakturę poszczególnych jego elementów.

Interesujący efekt ozdobny

Sufit podwieszany pozwala na bardzo ciekawe rozwiązania we wnętrzu. Nie jest to rozwiązanie wyłącznie dla osób posiadających wnętrze ze zbyt wysokim stropem, lecz nawet i dla osób, które chciałyby, żeby ich mieszkanie wydawało się optycznie większe. Dzięki swojej konstrukcji, podwieszany sufit może być dowolnie zaaranżowany. Jeśli jednak chcemy zastosować nieco bardziej kreatywne wykonanie podwieszanego sufitu, lepiej nie robić tego samodzielnie, lecz zwrócić się do profesjonalnej firmy. Coraz większa popularność takich rozwiązań sprawia, że do firmy STYLBUD zwraca się wiele osób zainteresowanych wykonaniem instalacji. Nic w tym dziwnego, gdyż zamówione u nich projekty są wykonane rzetelnie i z pełną znajomością tematu, a przy tym można uzyskać cenne porady odnośnie aranżacji sufitu, tak, aby wydobyć z wnętrza to, co w nim najlepsze.

Ukrycie elementów instalacyjnych

Jeśli chodzi o schowanie różnorakich instalacji, takich jak okablowanie, system do obsługi rolet elektrycznych lub wentylacji, podwieszana konstrukcja sprawdzi się tu znakomicie. Dzięki temu unikamy zbędnego kucia celem ukrycia przewodów w ścianach. Sufit podwieszany może być zastosowany nawet w niskim mieszkaniu, pod warunkiem, że sufit podwieszany będzie wykonany tylko w miejscu, gdzie potrzebne jest zamaskowanie niedoskonałości, np. krzywizn na suficie lub innych defektów, lecz nie będzie wykonany w całym pomieszczeniu.

montaż sufitu podwieszanego

Wysokiej jakości sufity podwieszane we Wrocławiu wykonuje firma budowlana Stylbud.

Zmniejszenie rachunków oraz funkcja wyciszająca

Dobrze wykonany sufit pozwoli na zmniejszenie wydatków na ogrzewanie w sezonie jesienno-zimowym poprzez obniżenie wysokości pomieszczenia, a także wytłumi dobiegające z powyższych pięter hałasy, co jest szczególnie dobrym rozwiązaniem w bloku. Aby dodatkowo zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, przestrzeń pomiędzy sufitem właściwym a podwieszanym dobrze jest wypełnić materiałem izolującym, np. wełną mineralną.

Sufit podwieszany jako użyteczna dekoracja

Wiele wprowadzanych do wnętrza rozwiązań, oprócz podnoszenia poziomu jego estetyki, nie ma praktycznie żadnych innych zastosowań. Inaczej jest z podwieszanym sufitem. Tworzy interesującą dekorację przestrzenną, ukrywa nieestetycznie wyglądające przewody i defekty, a nawet, jak się okazuje, daje możliwość zaoszczędzenia pieniędzy na rachunkach za ogrzewanie. Sufit podwieszany to innowacyjna konstrukcja, genialna w swojej prostocie. To, jak go zaaranżujemy, jest w dużej mierze ograniczone jedynie naszą wyobraźnią. Nie trzeba się też zbytnio obawiać o obciążenie stropu – konstrukcja jest na tyle lekka, że można budować aranżacje wielopoziomowe bez większych obaw.