Urządzenia wielofunkcyjne – które wybrać?

Zakup odpowiedniej kserokopiarki nie jest prosty. Szczególnie, że na rynku dostępnych jest co najmniej kilkadziesiąt różnych jej modeli. Przy wyborze musimy wziąć pod uwagę ilość stron, które chcielibyśmy w ciągu minuty skopiować, a także okres gwarancji na który liczymy. Istotne są również gabaryty takiego urządzenia. Jeśli nasze biuro jest stosunkowo małe, możemy obawiać się, że nie zmieszczą się w nim pozostałe maszyny.

Właśnie z tego powodu producenci wprowadzili na rynek tak zwane urządzenia wielofunkcyjne. Idealne wprost do małych pomieszczeń, posiadają funkcje kilku maszyn jednocześnie. Zajmują stosunkowo niewiele miejsca i są bardzo praktyczne.

Urządzenie wielofunkcyjne – które wybrać?

Urządzenia wielofunkcyjne, to między innymi takie, które umożliwiają zarówno drukowanie, jak i kopiowanie. Przy ich zakupie musimy zdecydować jednak czy zależy nam bardziej na drukarce atramentowej, czy może laserowej.

Ta pierwsza stanowi sprzęt, który charakteryzuje się dość niską ceną. Umożliwia druk kolorowy i zapewnia niski poziom hałasu w czasie pracy. Kartki papieru pokrywane są tutaj kropelkami tuszu. Drukarki laserowe są natomiast wydajne i generują niskie koszty eksploatacji. Przy wyborze tego rodzaju sprzętu możemy liczyć na dużą szybkość wydruku i wysoką jakość samego urządzenia. W przypadku drukarek laserowych sam proces drukowania staje się możliwy dzięki specjalnym tonerom. Poza tym, przy wyborze takowego urządzenia zdecydować trzeba też, czy chcemy mieć drukarkę monochromatyczną (drukującą w czarno-białych barwach) czy może drukarkę kolorową. Przy tej drugiej – druk jest nie tylko czarno-biały, ale również kolorowy. Przy czym, trzeba zadawać sobie sprawę, że te modele są znacznie droższe.

Wnioski zdają się być więc oczywiste – wybór zależy nie tylko od naszego budżetu, ale i potrzeb firmy.

drukarka

Urządzenie nowe czy poleasingowe?

Wiele firm zastanawia się czy zdecydować się na urządzenie nowe, czy na poleasingowe. By zrozumieć ich dylemat, warto wyjaśnić czym tak naprawdę jest poleasingowy sprzęt.

Leasing, a więc jedna z form kredytowania, to rozwiązanie z którego korzystają firmy, które nie mają ogromnego budżetu na technologiczne lub nowoczesne rozwiązania. Na zasadach leasingu nabyć można bowiem zarówno specjalistyczny sprzęt, jak i samochody czy maszyny niezbędne do rozkręcenia biznesu. Nowoczesny sprzęt, to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu pracy. Nierzadko sposób na zwiększenie wydajności procesów produkcyjnych. A dlatego, że większość firm korzysta z takiego rozwiązania na okres trzech lat, po tym czasie sprzęt najczęściej natomiast sprzedaje i decyduje się na kolejne modele – również brane w leasing. Wobec takiego mechanizmu, na rynek trafiają w pełni sprawne i praktycznie nowe maszyny.

Wobec tego, że urządzenia poleasingowe charakteryzują się bardzo wysokimi parametrami technicznymi, a jednocześnie wykazują niski stopień zużycia są idealną wręcz propozycją dla tych, którzy szukają równowagi między ceną, a jakością. Jedynym minusem przy takim wyborze mogą być ewentualne zadrapania lub otarcia. Takowe w żaden sposób nie wpływają jednak na skuteczność i jakość proponowane sprzętu. Obawy wobec tych niewielkich skaz nie powinno zatem wpływać na naszą decyzję. A jeśli już ją podejmiemy, ostatnim krokiem jest znalezienie rzetelnej i sprawdzonej firmy, która zakup umożliwi.

Na rodzimym rynku działa na przykład 3doffice.pl Internetowy sklep umożliwia zakup zarówno nowego, jak i poleasingowego sprzętu najwyższej jakości. W ofercie znajdują się oczywiście kserokopiarki, kasy fiskalne, urządzenia wielofunkcyjne, a także drukarki i tonery.