Wykorzystanie kostki brukowej

Kostka brukowa to najczęściej występujący typ nawierzchni w naszym kraju. Praktycznie każdy nasz krok stawiamy na bruku, który jest wybierany tak często z powodu niezawodności i łatwego montażu. Na rynku nie znajdziemy drugiego tak wytrzymałego materiału, a przy dającego nam tak dużą dowolność w tworzeniu wzorów i wyborze kształtów. Od setek lat bruk wykorzystywany jest przez ludzkość, co potwierdza jego wszystkie, wcześniej wymienione zalety. Co jeszcze sprawia, że tak często sięgamy właśnie po ten produkt? Zapraszamy do dalszej lektury artykułu.

Niezawodność na pierwszym miejscu

Bruk to najbardziej niezawodny materiał. Potwierdzają to liczne testy oraz badania, w których kostka brukowa nie daje szans swoim konkurentom. Kostkę można w bardzo łatwy sposób wymienić, więc w razie uszkodzenia części powierzchni nie musimy wymieniać jej całej, a jedynie miejsce, które uległo uszkodzeniu. Taką wymianę można dokonać w warunkach domowych bez narażania się na ogromne koszty. Wymiana bruku przebiega bardzo szybko i bez komplikacji. Kostka brukowa to częsty wybór osób, które pragną produkty wytrzymałego i odpornego na ekstremalne warunki pogodowe. Większość typów kostki jest przystosowana do działania dużych sił zewnętrznych oraz opadów i szybkich zmian temperatur. Inne nawierzchnie mogą popękać w takich warunkach, nie dzieje się w przypadku bruku.

Libett Decco Antico – klasyczne rozwiązania są najlepsze

Postarzane nawierzchnie od wielu lat są numerem 1 pośród innych typów kostki brukowej. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązania, ponieważ są one eleganckie i ładnie komponują się praktycznie z każdym otoczeniem. Klasyczny ogród, dworek czy pałacowy taras – seria Antico znajdzie zastosowanie w każdym z tych obiektów. W grupie tych produktów można znaleźć zarówno niewielkie kostki, jaki i wielkoformatowe płyty. Połączenie różnych rodzajów bruku i zabawa kształtami pozwala na uzyskanie niepowtarzalnej i unikatowej powierzchni w stylu retro. Produkty różnią się fakturą i kolorami, dzięki czemu każdy znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. Zachęcamy do sprawdzenia nowej kostki brukowej w odcieniach szarości, która świetnie komponuje się z innymi rozwiązaniami.

libet-antico

Jak połączyć klasykę ze współczesnością?

Producent kostki brukowej Libet nie przestaje nas zaskakiwać. Na rok 2016 została przygotowana specjalna linia bruku Durango, która charakteryzuje się niesamowitą uniwersalnością. Płyty dostępne są w czterech wymiarach, a ich kształt i wygląd sprawiają, że idealnie komponuje się w każdym otoczeniu. Durango to klasyczne rozwiązanie w nowoczesnym wydaniu, dzięki czemu otrzymaliśmy produkt innowacyjny, pozwalający na kompromis pomiędzy starym a nowym. Kostka idealnie nadaje się do pokrycia ogromnych powierzchni jak również świetnie komponuje się z roślinnością i w naturalnym otoczeniu, więc można ją śmiało zastosować w przestrzeni publicznej oraz prywatnej.