Projektowanie Data Center

By zrozumieć istotę projektowania Data Center, najpierw trzeba poznać znaczenie tego zwrotu. Dopiero po jego przeanalizowaniu, można bowiem przejść do szczegółowego omówienia interesującej kwestii.

Data Center, to inaczej centrum danych. Jest to fizyczne miejsce w którym znajdują się serwery. Zajmują się one zbieraniem, gromadzeniem, a także przetwarzaniem wszystkich danych. Jeśli więc prowadzimy przedsiębiorstwo i potrzebujemy miejsca tego typu, zlecić musimy zarówno jego projekt, jak i wykonanie. Przy procesie tego rodzaju należy przecież brać pod uwagę cały szereg konkretnych wymogów. A przedsiębiorcy wielu różnych branż po prostu nie mają o tym pojęcia. Dlatego z ofertą tego rodzaju realizacji wychodzi  firma Energy On Innovative Solutions.

Dane klienta są dla niego niezwykle ważne. By wyposażyć Data Center kompleksowo, proponowane są rozwiązania takie jak systemy zasilania, kontrola środowiskowa, systemy bezpieczeństwa, a także wyposażenie IT.

Systemy zasilania i klimatyzacja 

Systemy zasilania stanowią pierwszy, kluczowy element Data Center. W serwisowaniach i miejscach tego rodzaju najczęściej korzysta się z zasilaczy UPS typu online, które nad innymi mają przewagę w postaci ciągłości zasilania. Stosuje się je wówczas, gdy zależy nam na ochronie przed nagłym zanikiem energii. Zapewniają więc bezpieczne i nieprzerwane działanie komputerom, klimatyzatorom, a także centralom alarmowym. Agregaty mogą być używane, jako podstawowe lub zapasowe źródło energii. Takie rozwiązanie jest niezwykle przydatne, gdy po prostu nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek przerwy w pracy. Wszystko działać ma bowiem w sposób ciągły i niezakłócony.

Bateria 80V sklep

Z kolei klimatyzacja, a więc swoista kontrola środowiskowa, to kolejny ważny element całej serwerowni. Dzięki niej miejsce to staje się bowiem niezawodne, a przede wszystkim bezpieczne. Obecnie przemysł proponuje wysokiej klasy rozwiązania klimatyzacyjne, które kompleksowo wyposażają Data Center. Co więcej, dzięki rozbudowanej ofercie rynku możemy dobrać konkretne ich rodzaje również do innych pomieszczeń technicznych, niezależnie od ich rozmiarów i przeznaczenia.

Kwestie bezpieczeństwa i wyposażenia IT

Jeśli chodzi natomiast o systemy bezpieczeństwa przeznaczone dla Data Center, to proponowane są również całościowe rozwiązania. A więc takie, które obejmują zarówno systemy gaszenia, jak i systemy dostępu czy systemy monitoringu. W zależności od sposobu zabudowy, a także wielkości danego pomieszczenia, stosuje się bowiem inne możliwości.

W kwestii wyposażenia IT jest w zasadzie podobnie. Firmy dają gwarancję, iż niezależnie od tego czy klient potrzebuje dostawy pojedynczej szafy serwerowej czy IT-room, są w stanie dostarczyć rozwiązanie idealne i kompleksowe. W ofercie znajdują się kolejno: szafy serwerowe, organizacje kabli, obudowy, a także wiele innych komponentów, które zdają się być niezbędne. Pomieszczenie w całości można więc wyposażyć w jednym miejscu.

Firma projektująca Data Center

projektowanie data centerDobre firmy przemysłowe, prócz projektu i wykonania Data Center, mogą jednak zaoferować nam znacznie więcej. Działanie takich firm polega w dużej mierze na wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Brane są więc pod uwagę odnawialne źródła energii i kwestie zasilania, z jej pomocą możemy serwisować na przykład akumulatory, a więc trakcyjne baterie zasilające wózki widłowe. Co więcej, firmy dziś oferują również rozwiązania z zakresu prostowników i akumulatorni. A więc wszystko to, czego potrzebują przedsiębiorcy do obsługi swoich wózków widłowych. Projekt, dokumentacja, instalacja, monitoring, a także utrzymanie i dokładna analiza sprzętu – oto zestaw proponowanych usług.

Poza tym, oferta dobrej firmy obejmuje również systemy UPS, UPS dynamiczne, inwertery, przetwornice DC?DC, baterie przemysłowe, rozdzielnice AD i DC oraz agregaty prądotwórcze.

Tak naprawdę więc, dzięki usługom firm przemysłowych, możliwe jest wyposażenie każdej placówki sektora publicznego. UPS, oświetlenie awaryjne, klimatyzacja czy kontrola dostępu dotyczy przecież zarówno administracji, szpitali, lotnisk, policji, wojska i transportu miejskiego. Zarówno prywatni przedsiębiorcy, jak i osoby zarządzające państwowymi placówkami mogą zatem szukać tu pomocy. I co więcej – mieć pewność, że dostarczony im produkt będzie wręcz „szyty na miarę”. Przedsiębiorstwo gwarantuje bowiem, że wszystkie realizacje traktuje indywidualnie i w odniesieniu do konkretnych wymogów.

Zobacz, jak można usprawnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa: Integracja systemów informatycznych – czemu się opłaca?