Technologia dla wszystkich – oświetlenie LED

Kto korzysta z oświetlenia LED?

Oświetlenie LED jest przeznaczone dla wszystkich miejsc, w których odbywają się prace o charakterze przemysłowym. Właściciele hal, fabryk, warsztatów oraz podobnych miejsc, w których odbywają się prace przemysłowe, muszą zaopatrzyć dane miejsce w silne oświetlenie. Korzystanie z oświetlenia LED jest niekiedy wręcz konieczne – właściwości i zalety, jakimi charakteryzują się lampy ledowe są stworzone do niektórych miejsc.

W znacznej większości, właściciele wyżej wymienionych miejsc decydują się na zakupienie odpowiedniej ilości lamp LED. Dzięki ogólnodostępnej wiedzy, jaką można dziś zdobyć w Internecie, możemy dowiedzieć się, że najczęściej lampy LEDowe wykorzystywane są w:


-Halach produkcyjnych oraz przemysłowych
 – są to miejsca zazwyczaj bardzo rozległe, posiadające wysokie sufity – przez wielkość takiego miejsca, nie każdy kąt może zostać dostatecznie oświetlony. Wykorzystanie lamp LED pozwala nam na zamontowanie różnych agregatów, odpowiedniej wielkości oraz długości. Lampy LED występują w wersji naściennej, wiszącej, podłogowej lub meblowej. Dlatego hale, tartaki, fabryki czy różne zakłady są oświetlone należycie.

 

-Drukarnie, wielko powierzchniowe sklepy, piekarnie itp., również wymagają odpowiedniego oświetlenia, co często sprowadza się do zastosowania lamp LED. W sklepach, wyeksponowany towar musi być oświetlony w odpowiedni sposób. Natomiast w miejscach typu piekarnia czy drukarnia, musimy mieć ostrą widoczność ze względu na używanie ostrych i ciężkich narzędzi podczas wykonywania prac.

 

-Elektrownie, odwierty czy kopalnie – szczególnie wymagają zastosowania odpowiednio mocnych lamp. Warto w tym punkcie wspomnieć również o wagonach i lokomotywach, w których bardzo często unosi się dym lub popiół, przez co mamy ograniczoną widoczność. Podobnie jest w przypadku kopalni czy elektrowni. Lampy LEDowe charakteryzują się większą przejrzystością i mocą światła, dzięki któremu całe pomieszczenie jest dokładnie oświetlone, ułatwiając, a czasem wręcz umożliwiając pracę.

 

-Huty szkła i ceramiki, przędzalnie czy rzeźnie – w takich miejscach oświetlenie jest kluczową sprawą. Stosowane ciężkie, bardzo gorące i ostre narzędzia, mogą spowodować szkody i uszczerbki na naszym zdrowiu. Dlatego najczęściej w tych miejscach spotykamy się z oświetleniem LEDowym ze względu na jego moc oraz zasięg.

światło led


Zakup odpowiednich lamp – wielkości, szerokości i natężenia lamp

Jak powszechnie wiadomo – lampy LED używane są do różnych miejsc. Dlatego też możemy do każdego pomieszczenia dopasować odpowiedni rodzaj, rozmiar oraz wielkość lamp. Dodatkowo – każda lampa, pomimo swoich szerokich właściwości, ma ściśle określony zakres miejsca, które oświetla. Każdy właściciel sklepu, fabryki czy kopalni, ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom odpowiednią jakość oświetlenia. Przez tę pisaną zasadę, do każdego miejsca lampy LED dobierane są indywidualnie. Uwzględnienie wszystkich pomiarów dotyczących wysokości i odległości od podłoża, jest kluczowe w wybieraniu lamp.

Z wielkościami oraz z rozmiarem i długością lamp LED zazwyczaj nie ma problemu – dość często można się bowiem natknąć na specjalne działy lub sklepy, w których można dostać lampy LED nadające się typowo do wagonów lub tylko do fabryk i hal. Natężenie i moc lamp nie pozostaje jednak bez znaczenia. Kupując lampy LEDowe, musimy brać pod uwagę odległość od podłoża do lampy, by móc ocenić, w jakim natężeniu będzie oświetlony dany obszar. Właściwe dobranie oświetlenia przemysłowego do wielu miejsc gwarantuje nam długotrwałe i nieprzerwane działanie lamp. Dodatkowo, moc, jaką posiadają lampy LEDowe, jest w stanie zapewnić nam bezpieczeństwo w czasie pracy.